צילום אירוע קטן – פשוט או מורכב יותר?

האם צילום אירוע קטן נחשב למשימה פשוטה יותר בהשוואה לצילום אירוע גדול? אולי זה יפתיע, אך לא ממש. לכל אירוע – קטן או גדול, ישנם הקווים המאפיינים אותו ובהתאם מותאמים פתרונות הצילום. העובדה כי באירועים קטנים מתארחים פחות אורחים, לא אומרת בהכרח כי צילום האירוע ועריכתו פשוטים יותר. 

אם גם אתם חוגגים אירוע קטן בקרוב (מה שסביר מאד שקורה עקב ההגבלות באשר לקיום אירועים), דעו גם אתם מה מייחד צילום אירועים קטנים. 

לפני הכל: מהו אירוע קטן?

אירוע קטן יוגדר כאירוע שאליו מוזמנים רק בני המשפחה והחברים הקרובים ביותר לזוג הנרגש. מובן כי לכל זוג מספר אחר של חברים וגודל אחר של משפחה, אך חתונות אינטימיות-קטנות יחגגו לרוב עם 50-100 מוזמנים לערך. כעת, בימי קורונה, חתונות קטנות נחגגות גם עם 20 אורחים הכוללים את מעגל המשפחה הקרוב בלבד.

רוצה לדבר? ניתן ליצור קשר בטופס המצורף או בטלפון הזה: 072-3301489

הדגשים החשובים לצילום אירוע קטן:

  • לצלם לא רק אובייקטים, אלא גם את האווירה. טעות לחשוב כי אירוע קטן הוא אירוע נטול אווירה. לרוב, דווקא האירועים הקטנים הם האירועים שבהם משקיעים מאד (!) בעיצוב, וגם הלוקישנים מתפקדים המון פעמים כתפאורה מרהיבה (לדוגמא: יקב/חוף הים).
  • באירוע שבו אין המון מוזמנים, ניתן ורצוי לשים דגש על הבעות פנים, עיניים בורקות מהתרגשות, חיבוקים גדולים, דמעות של שמחה וחיוכים של אושר. בהקשר זה, ראוי לציין כי היתרון האדיר שבאירוע קטן הוא שניתן לצלם את המפגש הראשון של החתן והכלה עם כל אחד מהאורחים. 
  • בהנחה והאירוע מתקיים במתחם גדול, חשוב מאד לצלם את האירוע כך שאזורים מסוימים בו לא יראו ריקים. לדוגמא: זוג שמתחתן עם 100 אורחים במתחם המותאם ל-500 אורחים. כל שנדרש הוא צילום נכון ובעיקר רגישות של הצלם.

טיפ הזהב: לא צריך "להגדיל" את האירוע, אלא לקדש את האינטימיות

ישנם זוגות שלמרות שהם בוחרים לחגוג אירוע קטן, מבקשים ממני לנסות ו"להגדיל" אותו דרך הצילום. טכנית, אפשר לעשות זאת. עם זאת, אני מאמין שלאירועים קטנים יש את היופי הייחודי להם. במקום להצניע את גודל האירוע? להחצין אותו! צילום אירוע קטן יתמקד באווירה האלגנטית והסולידית, בפניהם של האורחים הנרגשים, באינטימיות שבין האורחים ובהתמסרות המלאה של החתן והכלה לאורחיהם. 

"זוגות שחוגגים אירוע קטן מקבלים את האלבומים מהר יותר?"

מונחת על כתפיי אחריות גדולה והיא לספק לכם מזכרת מהאירוע של חייכם. לא משנה כלל אם חגגתם חתונת בוטיק עם 50 אורחים או חתונה גדולה עם 500 אורחים. עבודת העריכה ומיון התמונות דורשת באותו זמן ואותה ההשקעה. לעתים, עריכה ומיון של תמונות מאירוע קטן דורשות בעבודה מאומצת יותר. באירועים קטנים שבהם מספר האורחים אינו גדול, האתגר הוא להצליח לבנות סיפור מרגש ומרתק, גם כשישנן תמונות "זהות" כביכול שחוזרות על עצמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *