מה קורה אם צלם מאבד את החומר של החתונה?

למרות שטרם יצא לנו להכיר, אנו מרשים לעצמנו לנחש עליכם שלושה דברים: אתם לא יכולים לחכות לאירוע החתונה שלכם, אתם משתוקקים לצפות באלבום התמונות, והחשש הגדול ביותר שלכם הוא שהצלם יאבד את החומר המצולם. אנחנו צודקים?

רוצה לדבר? ניתן ליצור קשר בטופס המצורף או בטלפון הזה: 072-3301489

לצערנו, כמוכם גם אנחנו שמענו על צלמים שאיבדו את חומרים מצולמים מחתונות – הסטילס והווידאו. טעויות אמנם יכולות לקרות, אך אתכם, כזוגות נרגשים שנותנים אמון מלא בצלם, הן לא אמורות לענין (ואם לומר את האמת, גם בצדק). כתיבת שורות אלו אינה נועדה חלילה להכניס אתכם להיסטריה, אלא לשקף בפניכם את החשיבות האדירה שבעבודה עם צלם אירועים מקצועי.

למה שהחומר המצולם מלכתחילה ימחק לצלם?

לצלמים ישנם שני כלי עבודה עיקריים: מצלמה ומחשב. באמצעות המצלמה הם מתעדים אתכם – בשלב צילומי הזוגיות ובמהלך האירוע, ובאמצעות המחשב הם מבצעים את עבודת העריכה. כשם שאתם נותנים אמון בצלם, הצלם נותן אמון במכונה – במחשב. כידוע, כל שימוש במחשב מגלם בתוכו סיכונים מסוימים שלעתים עלולים להתממש: ממחיקת תמונות ידנית בחוסר תשומת לב, ועד תקיפת סייבר שהובילה לאיבוד כל המידע שעל המחשב. 

כאמור, הבעיות איתן עלול להתמודד הצלם אינן הבעיות שלכם. אתם מתחתנים רק פעם אחת בחיים, והסיבה שהקצתם סכום מסוים מתקציב האירוע לצלם, היא משום שקיוויתם ליהנות מתיעוד מקצועי של האירוע. במקרים בהם החומר המצולם אכן נאבד/נמחק לצלם, אין פיצוי (כן, גם פיצוי כספי), שיוכל לטשטש את תחושות התסכול והכאב. המלצתנו: במקום לחשוב על "מה יקרה אם החומר יאבד…", השקיע את משאביכם ב:"מה נוכל לעשות בכדי למנוע זאת מראש?".

תתפלאו, אך השליטה גם בידיים שלכם

תאונות קורות ואי אפשר לשלוט על הכל, זה נכון. עם זאת, הסבירות כי מקרה שכזה יקרה לכם פוחתת עם בחירתכם בצלם מקצועי ואחראי. לרוב, הצלמים להם נמחקים חומרים הם צלמים בתחילתם דרכם, או כאלו שמראש מוגדרים כ"חובבים" (ואף מגדירים עצמם ככאלו). ההמלצה אליכם היא לבחור אך ורק בצלם מקצועי, אחראי, מנוסה ובעל מוניטין חיובי.

גם כשאתם מגיעים לצלם מקצועי (בעקבות המלצות לדוגמא), חשוב שתבטיחו את הדברים הבאים:

  • גיבוי החומר – כאמור, לא ניתן למנוע באופן מוחלט "תאונות". מה שכן ניתן לעשות הוא לנסות ולמנוע אותן ככל הניתן. ולכן, חשוב לבדוק אם הצלם מגבה את החומרים המצולמים שלכם. הגיבוי מבטיח כי גם אם חלילה החומר נאבד/נמחק, יהיה ניתן לשחזרו.
  • אספקת החומרים – ככל שהצלם יספק לכם את החומרים מהר יותר, כך הסבירות כי החומר שלכם ימחק או יאבד, פוחת. לכן, כדאי לתת עדיפות לצלם המספק את החומרים המצולמים (סטילס + וידאו) במסגרת זמן ריאלית. 


חשוב לדעת: איכויותיו של הצלם לא באות לידי ביטוי אך ורק ביכולות הצילום שלו, אלא גם במידת האחריות והרגישות שלו כלפיכם. לפרטים אודות חבילות צילום משתלמות לאירועים, התקשרו – 072-3301489

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.